Kalite

DOMİNYAY Yay ve Makina Sanayi

IATF 16949 Standardında Üretim

Dominyay, musteri ihtiyaçlarını karşılamak adına yüksek teknoloji ve kapasiteli CNC, YSM FourSide ve MultiSlide makineler ile titizlikle üretim yapmaktadır.
Firmamız üretim sürecini TSE, ASTM, DIN, EN, BS, UNI, JIS ve müşteri özel normlarına uygun standartlar çerçevesinde sürdürür.

Fabrikamızda ürün kalite testleri, mevcut kalite laboraturvarlarında uluslararası standartlara uygun hassasiyet ve yeterlilikte kalibre edilmiş olan hassas ölçüm aletleri ve cihazları aracılığıyla kalite uzmanları tarafından yapılır.

Kalite Yönetimi; Bir kuruluşun kalite bakımından idare ve kontrolü için koordine edilmiş faaliyetlerdir. Kuruluş tüm kaynaklarını, malzemelerini ve prosedürlerini akılcı şekilde dökümante edilmiş bir sistem dahilinde kontrol altında tutmalıdır. Bu sistem, gerekli olduğu takdirde, müşteri gereksinimlerinin karşılandığı ve ilerde de karşılanmaya devam edileceğini göstermelidir.

Kalite Kontrol; Kalite yönetiminin, kalite şartlarının yerine getirilmesine odaklanmış bir parçasıdır. Kalite sistem standartlarının temel amacı problemlerin oluşmasını engellemektir. Ancak gerçek hayatta kusursuz ürünler üretmek mümkün olmadığı için hatalı ürün ve hizmetkeri tespit etmek için belirli seviyede kontrol işlemlerine gerek duyulmaktadır.

Kalite Güvence; Kalite yönetiminin, kalite şartlarının yerine getirileceğine dair güvence sağlamaya odaklanan bir parçasıdır. Güvence vermek geleceğe yönelik bir eylemdir. Verilen kalite güvencesi, ürünlerin gelecekte güvenilir bir şekilde kullanılabileceğini ve alınan hzimetlerin gelecekte de aynı düzeyde olacağını gösterir. Kalite sistemleri ve kalite güvence faaliyetleri ürünlerin gelecekte güvenilir sonuçlar vermesini sağlamak amacıyla tasarlamıştır

DOMİNYAY Yay ve Makina Sanayi

Entegre Kalite Yönetim Sistemi

Dominyay, güvenlik ve hassasiyetin her bir ürün için kritik bir öneme sahip olduğunu ve küçük bir hatanın ciddi ölümcül sonuçlara sebebiyet verebileceği bilinci içerisinde otomotiv endüstrisindeki çeşitli uygulamalara çözümler sunar

Bir otomobilin işlevselliğini önemli düzeyde etkileyen 1600’e kadar farklı yay ve metal klips Grünü bulunur. Dominyay’in edindiği IATF 16949 sertifikası, güvenli, hizla ve sorunsuz uygulamayı ifade etmektedir.

Dominyay, performansin kalite ile birlikte ilerlediğinin bilinciyle üretimde güvenliği sağlamak, müşteri memnuniyetini arttırmak ve müşterilere en iyi ürünleri sunmak için 3 ayrı kalite sistemi uygulamaktadır

DOMİNYAY Yay ve Makina Sanayi

Kalite Yönetim Sistemleri

Dominyay uzun yıllardır ISO 9001 Kalite Yonetim Sistemine dayanan IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi gereksinimlerini uygulamaktadır. Firmamız, müşteri gereksinimlerini ve sisteme uyumlu olan hizmet konseptini dikkate alarak yürütmektedir.

Kalite sonrası süreçlerle değil, üretim sırasında kaliteye erişmeyi hedefleyen firmamız, daha güçlü bir interaktif iletişim ağı geliştirmek için hem iç hem de dış ilişkilerde gerekli desteği sağlar.

Dominyay;
Yeni ürün devreye alma ve numune sunum süreçlerinde PPAP,APQP Proses geliştirme ve iyileştirme süreçlerinde SPC,MSA,FMEA Kök neden bulma ve problem çözme süreçlerinde ise G8D yöntemini kullanmaktadır.

Tüm operasyonel süreçler, bağımsız denetim şirketlerinin gerçekleştirdiği düzenli denetimlerle, iyileştirme odaklı olarak değerlendirilir.